ВРУЧЕННЯ СЕРТИФІКАТІВ СЛУХАЧАМ КУРСІВ «СТВОРЕННЯ ЦИФРОВИХ МОДЕЛЕЙ ПОШКОДЖЕНЬ БУДІВЕЛЬ І СПОРУД ЗА ДОПОМОГОЮ ДРОНІВ»

23 вересня 2024 р. відбулося вручення сертифікатів слухачам курсів «Створення цифрових моделей пошкоджень будівель і споруд за допомогою дронів» (3 кредита ЕКТС) в рамках співробітництва Черкаського державного технологічного університету та Університету Східного Лондона, які проводилися цього літа. Дванадцять чоловік, як наших співробітників, студентів, так і представників різних сторонніх організацій, отримали сертифікати від очільника ЧДТУ Олега Григора. Також на заході був присутній перший проректор Артем Гончаров. Слухачів курсів привітали організатори курсів від нашого університету: проректор з науково-дослідної роботи та міжнародних зв’язків Еміль Фауре, завідувач кафедри ГЗБКБЖД Сергій Ротте, координатор українсько-британського проєкту Людмила Усик, молоді асистенти-студенти Богдан Середенко та Микола Сороковіков.      Сподіваємось, що отримані знання знадобляться нашим слухачам та на дадуть їм переваги у професійній діяльності.

ВРУЧЕННЯ СЕРТИФІКАТІВ СЛУХАЧАМ КУРСІВ «СТВОРЕННЯ ЦИФРОВИХ МОДЕЛЕЙ ПОШКОДЖЕНЬ БУДІВЕЛЬ І СПОРУД ЗА ДОПОМОГОЮ ДРОНІВ» Читати далі »

ДРУГИЙ СЕЗОН ПРОЄКТУ “СТВОРЕННЯ ЦИФРОВИХ МОДЕЛЕЙ ПОШКОДЖЕНЬ БУДІВЕЛЬ І СПОРУД ЗА ДОПОМОГОЮ ДРОНІВ” ДОБІГАЄ СВОГО ФІНАЛУ

 Слухачі курсів, організованих в рамках реалізації українсько-британського проєкту TWINNING, добре працювали протягом липня місяця і опанували низку питань стосовно основ топографії, фотограмметрії, аудиту стану будівельних конструкцій та керування БПЛА.         Вони вже успішно пройшли проміжний контроль знань. Також вони спробували керувати дронами як на симуляторі, так і реальним Мавіком 3 Ентерпрайз, навчились створювати маршрути для дрона, а зараз активно навчаються працювати з програмою Pix4Dmapper, яка перетворює серію знімків з дрона на цифрові моделі місцевості або у 2D (ортофотоплан) чи 3D моделі відзнятих об’єктів.      Щоб стати справжнім фахівцем, який використовує технічні та програмні засоби для створення моделей споруд чи інших об’єктів, звісно потрібно більше практики. Тут вже наші слухачі мають подалі проявити свою ініціативу, але їхня вмотивованість проявляється вже зараз. Вони активно проявляли себе, не зважаючи на спекотну погоду і незручні графіки відключення світла.      Викладачі курсів, а також студенти-асистенти, роблять все для того, щоб курс приніс найкращі результати.     Сподіваємось, що енергія та знання випускників курсу дозволить їм бути корисними для Батьківщини та реалізовувати свої амбітні плани за допомогою сучасних технологіях.  

ДРУГИЙ СЕЗОН ПРОЄКТУ “СТВОРЕННЯ ЦИФРОВИХ МОДЕЛЕЙ ПОШКОДЖЕНЬ БУДІВЕЛЬ І СПОРУД ЗА ДОПОМОГОЮ ДРОНІВ” ДОБІГАЄ СВОГО ФІНАЛУ Читати далі »

СТАРТУВАВ ДРУГИЙ СЕЗОН УКРАЇНСЬКО-БРИТАНСЬКОГО ПРОЄКТУ

 1 липня стартував другий сезон українсько-британського проєкту “Створення цифрових моделей пошкоджень будівель і споруд за допомогою дронів”, на якому ми будемо навчати як наших колег та студентів з ЧДТУ, так і зацікавлених фахівців різних галузей. Декілька студентів з Пілотного проєкту погодилися асистувати викладачам.       На першій зустрічі, яка пройшла в конференц-залі, до нових слухачів звернулися керівник проєкту від ЧДТУ, проректор з науки Еміль Фауре, який наголосив, що фахівці з створення 3D моделей пошкоджених від російської агресії будинків дуже потрібні Україні, адже вже зараз це допомагає відновити житло в відносно спокійних регіонах, а в недалекому майбутньому і в прифронтовій зоні. Координатор Проєкту, доцент кафедри іноземних мов та міжнародної комунікації  Людмила Усик наголосила про особливості комунікації з британськими партнерами та про відповідальність з нашої сторони. Відповідальний виконавець, завідувач кафедри ГЗБКБЖД Сергій Ротте за допомогою презентації ввів у екскурс минулого сезону, розповів про досягнення студентів в пілотуванні БПЛА та створенні 3D моделей будівель. Декан ФТБРП Денис Грецький, який також є учасником команди Проєкту, розповів про особливості проведення занять, про складності та перспективи. І, нарешті, доцент кафедри ГЗБКБЖД Станіслав Радов провів сьогодні зі слухачами перше заняття з основ топографії, яке дозволить зрозуміти, наскільки прив’язки до місцевості допомагають фахівцям акуратно створювати проєкти за допомогою дронів.      Світла нам усім, корисних знань і натхнення. Слава Україні!

СТАРТУВАВ ДРУГИЙ СЕЗОН УКРАЇНСЬКО-БРИТАНСЬКОГО ПРОЄКТУ Читати далі »

У ЧДТУ продовжено терміни реєстрації на навчальний курс «Створення цифрових моделей пошкоджень будівель за допомогою дронів»

У межах міжнародного проєкту з оцінювання пошкоджень українських будівель і споруд за допомогою дронів, який реалізується Черкаським державним технологічним університетом спільно з Університетом Східного Лондона, з першого липня 2024 року стартує навчальний курс «Створення цифрових моделей пошкоджень будівель за допомогою дронів»  Запрошуємо студентів, викладачів, співробітників університету, членів їх сімей, усіх зацікавлених долучитися слухачами курсу. Проєкт передбачає як теоретичну, так і практичну складові з використанням DJI Mavic 3 Enterprise. Для реєстрації на курс необхідно до 30 червня 2024 року заповнити форму: https://forms.gle/1GRuwcKST72w2Yjm9. Термін навчання: з першого липня 2024 року до першого серпня 2024 року, заняття проводяться тричі на тиждень по 2 години.

У ЧДТУ продовжено терміни реєстрації на навчальний курс «Створення цифрових моделей пошкоджень будівель за допомогою дронів» Читати далі »

Урочисте вручення сертифікатів учасникам проекту “UAVIEW”

Сьогодні відбулося урочисте вручення сертифікатів учасникам проекту “UAVIEW” («Створення цифрових моделей пошкоджень будівель і споруд за допомогою дронів»), який був організований Черкаськиим державним технологічним університетом та Університетом Східного Лондона у межах міжнародної програми «Ініціатива Єднання» («Twin for Hope») у партнерстві із об’єднанням університетів Великобританії «Universities UK», яка спрямована на сприяння співпраці між Великобританією та Україною.Із вітальним словом виступив проректор з наукової роботи Черкаського державного технологічного університету, доктор технічних наук, професор, Еміль ФАУРЕ. «Незважаючи на складі часи, ми все одно маємо рухатися вперед та отримувати нові знання, які дозволять в майбутньому розбудовувати нашу державу, тому хотілося б побажати випускникам курсів використати отримані знання на благо держави та професійного зростання», – додає Еміль ФАУРЕ.Нагадуємо, що курси тривали близько року та передбачали лекційні заняття та практичні роботи. Лекторами виступили провідні науковці ЧДТУ Сергій РОТТЕ, Денис ГРЕЦЬКИЙ, Станіслав РАДОВ, Еміль ФАУРЕ. Учасники проекту мали можливість ознайомились з принципами оцінки стану будівельних конструкцій, вивчили будову новітніх дронів, зокрема DJI Mavic 3 порядком планування та виконання аерофотознімальних робіт, ази роботи в програмі по побудові 3d моделей.Вітаємо учасників із отриманням сертифікатів та бажаємо нових успіхів!

Урочисте вручення сертифікатів учасникам проекту “UAVIEW” Читати далі »

Заняття по скануванню відкритих ділянок житлових масивів

Сьогодні учасники проекту провели сканування відкритих ділянок, навчилися робити їх 3D-моделі високої якості. Продовжуються робити оцифровування навчальних корпусів ЧДТУ. 

Заняття по скануванню відкритих ділянок житлових масивів Читати далі »

Заняття по скануванню об’єктів малих форм

Сьогодні учасники проекту провели сканування об’єктів малих форм, навчилися робити їх 3D-моделі високої якості. Продовжили робити оцифровування навчальних корпусів ЧДТУ. Переглянути модель можна на нашому офіційному Sketchfab каналі.

Заняття по скануванню об’єктів малих форм Читати далі »

Створення моделей

Сьогодні студенти мали змогу проести знімання декількох об’єктів, після чого за допомогою програми Pix4D Mapper обробляли отримані результати, імпортували отримані моделі до програми AutoCAD. Як це було, дивіться на фото та слідкуйте за новинами на нашому офіційному YouTube каналі.  

Створення моделей Читати далі »

Учасники спільного міжнародного проєкту ЧДТУ та Університету Східного Лондона навчаються керувати FPV квадрокоптерами на симуляторі

Двадцять два учасники спільного міжнародного проєкту Черкаського державного технологічного університету та Університету Східного Лондона «Створення цифрових моделей пошкоджень будівель і споруд за допомогою дронів» вже два місяці отримують теоретичні знання, необхідні для спеціалістів з фіксування пошкоджень, спричинених об’єктам інфраструктури України через російську воєнну агресію. За цей час допитливі студенти факультету технологій, будівництва та раціонального природокористування ЧДТУ розглянули основи топографії, фотограмметрії, познайомились з принципами оцінки стану будівельних конструкцій, вивчили будову FPV дронів, порядок планування та виконання аерофотознімальних робіт, ази роботи в програмі по побудові 3d моделей. Упродовж навчання знаннями з молоддю ділилися доценти кафедри геодезії, землеустрою, будівельних конструкцій та безпеки життєдіяльності Станіслав Радов та Сергій Ротте, декан факультету технологій, будівництва та раціонального природокористування Денис Грецький та магістрант Ілля Березовський, який має велику практику та відзняв і обробив декілька десятків зруйнованих будівель Київської області. Майбутні пілоти дронів проходили тренування на симуляторі польоту FPV дронів Liftoff на базі інжинірингової лабораторії Noosphere Engineering School. Кожен із учасників мав можливість скерувати віртуальний квадрокоптер за допомогою пульта на різних картах-локаціях. Підказки молоді давав керівник сектору технологічних проєктів лабораторії Сергій Рудницький. Подекуди віртуальний безпілотник, скерований ще не дуже досвідченими молодими пілотами, зазнавав аварій, проте отриманий негативний досвід стане в нагоді при керуванні вже справжнього дрона. Керівник проєкту проректор з науково-дослідної роботи та міжнародних зв’язків ЧДТУ Еміль Фауре докладає зусиль, аби якомога швидше отримати технічні засоби від партнера проєкту – Університету Східного Лондона.– Я дізнався багато чого нового і цікавого, впевнений, що дізнаюсь ще більше, але все-таки хочеться якнайшвидше випробувати себе на практиці. Тож з нетерпінням чекаю того дня, коли ми отримаємо і спробуємо в дії справжній літальний апарат, – говорить першокурсник спеціальності «Лісове господарство» ЧДТУ Роман Стецьків.Нагадаємо, що Черкаський державний технологічний університет спільно з Університетом Східного Лондона (University of East London), у межах партнерської угоди проєкту «Twinning», реалізовують інноваційний пілотний проєкт з оцінювання пошкоджень українських будівель і споруд за допомогою дронів. Цей проєкт передбачає навчання керуванню безпілотниками і створення 3D цифрових моделей після виконання серії фотографій об’єкта. Отримані дані використовуватимуть українські та закордонні геодезисти для ухвалення спільного рішення щодо ефективних, стійких і екологічно чистих підходів до відновлення інфраструктури України.  

Учасники спільного міжнародного проєкту ЧДТУ та Університету Східного Лондона навчаються керувати FPV квадрокоптерами на симуляторі Читати далі »